fbpx

Özel Güvenlik Kursu

Özel güvenlik kursu almak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir.  5188 sayılı yasa gereğince güvenlik görevlileri adayları “Temel Eğitimi” kursu almaları zorunludur.

Kayıt şartları nedir? Önemli Bilgilendir:

 • T.C. Vatandaşı Olmak.
 • Silahsız eğitim için 18 yaşından büyük olmak, Silahlı güvenlik eğitimi kursuna katılabilmek için 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için en az ilköğretim diploması, silahlı emniyet görevlisi olabilmek için en az lise mezunu olmak şart.

Kayıtla İlgili Gerekli Evraklar:

 • Diploma aslı ile fotokopisi, üniversite okuyanların ise öğrenci belgesi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (çift taraflı)
 • Sağlık raporu

(Sağlık raporu alırken devlet hastanesinden olması zorunludur.)

ÖZEL GÜVENLİK KURSU İÇERİĞİ NEDİR?

Silahlı, silahsız, silahlı yenileme silahsız yenileme, hizmet içi atış eğitimi, fark eğitimi, VIP yakın koruma özel eğitim programları aşağıda verildiği gibi eğitim kurumumuz sağlamaktadır.

Özel Güvenlik Eğitimi

Özel Güvenlik Eğitimleri


Silahlı Temel Eğitimi Güvenlik Kursu

Temel Eğitim Süresi: 120 Saat Toplamda: 2 Hafta zaman almaktadır. Silahlı özel güvenlik eğitimi konusundaki listemiz aşağıdadır.

Silahlı Yenileme Eğitim: 61 saat / 1 Hafta sürmektedir. Yenileme eğitimlerini tablomuzdan takip edebilirsiniz.

EĞİTİMİN İÇERİĞİSAAT YENİLEME (SAAT)
ÖGG hukuku ve kişi hakları2010
Emniyet tedbirleri2010
Emniyet Sistem ve Cihazları53
Temel İlk Yardım104
Tabii Felaketlere Müdahale Tarzı/ Yangın Güvenliği84
Etkili İletişim128
Kalabalık Yönetimi104
Kişi Koruma94
Uyuşturucu Madde Bilgileri22
Genel Kollukla İlişkiler42
Silah Bilgisi ve Atış2010

 

Silahsız Temel Eğitimi Özel Güvenlik Kursu

Temel Eğitim Süresi: 100 Saat / 2 Hafta

Silahsız Yenileme Eğitim: 50 saat / 1 Hafta sürmektedir. Eğitim ders konuları Yenileme eğitimlerini tablomuzdan takip edebilirsiniz.

EĞİTİMİN İÇERİĞİSAAT YENİLEME (SAAT)
ÖGG hukuku ve kişi hakları2010
Emniyet tedbirleri2010
Emniyet Sistem ve Cihazları53
Temel İlk Yardım104
Tabii Felaketlere Müdahale Tarzı/ Yangın Güvenliği84
Etkili İletişim128
Kalabalık Yönetimi104
Kişi Koruma94
Uyuşturucu Madde Bilgileri21
Genel Kollukla İlişkiler42

Silahlı ve silahsız güvenlik kurslarından birini seçebilir, böylelikle bizimle iletişime geçiniz. Erken kayıt fırsatlarımızın olduğunu bilmenizi isteriz. Daha uygun ücretler için kayıtlarınızı bir an önce başlatmanızı tavsiye ederiz.

Fark Eğitimi

Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi almak isteyenlerin;

Silah bilgisi ve atış: 20 saat, 1 hafta sürmektedir.

Hizmet İçi Atış Eğitimi

5188 sayılı yasa gereği tüm güvenlik görevlisi adaylarının mutlaka yılda bir kez olması koşuluyla atış yapmaları gerekmektedir. Bu atışlarda sizlere 25 mermi verilmektedir. Bu atışlar esnasında adaylara ve uzman emniyet görevlilerine silah bilgisi verildikten hemen sonra, uzman atıcıların eşliğinde atış yaptırılmaktadır. Atışlarda kullanılacak olan silahlar kurumumuzdan bizzat sağlanmaktadır. Sınavlarda kaç atış hakkı var ve kaçı başarılı olması gerekiyor? Puanlama sistemi nasıl yapılır? Tüm detaylarla ilgili bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VIP Yakın Korumu Eğitim Hizmetleri Kursu

Yakın korumalık üzerine görev almak isteyen adaylara verilen eğitimdir.  Özel tanınmış kişilerin ve genel anlamda birebir görev yapacak olan adaylar içindir.

****

Sınav Puanı Hesaplama

Yazılı sınavda 100 sorudan 60’ını doğru olarak tamamlamanız şarttır. Her soru 1 puan değerindedir. Ayrıca silahlı eğitim alanlar ise 100 + 25 soru ve bir de atış sınavı bulunmaktadır. Atış sınavı 5 mermi ve en az 3 isabetli atışınızın olması gerekmektedir.

Sınav puanı nasıl hesaplanır ve sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz.  Ayrıntıları diğer yazımızda bulacaksınız.  Sınav ücreti ve güvenlik sınav tarihlerini ilgili yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özel güvenlik kurs ücreti ne kadar?

Almak istediğiniz eğitimlere göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ayrıca biz CD Güvenlik olarak, erken kayıt başvuru gerçekleştirdiğinizde ücretlerde uygun fiyatlar sunmaktayız. Bu sebeple sizlere buradan yazmak yerine detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçiniz.

Özel güvenlik eğitimi alacak olan adayların bizimle iletişim formu aracılığıyla veya telefonla arayarak eğitime katılabilirler. Özel güvenlik kurs ücretleri  bilgisiyle ilgili iletişime geçmenizi rica ederiz.

Sınav Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

Sinav takvimi 2020 ilgili cdguvenlik.com.tr/2020-ozel-guvenlik-sinav-tarihleri bağlantıdan öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutlaka belirli aralıklarla takip etmenizi öneririz. Bazı olası durumlarda sınav tarihlerinde değişmeler olabiliyor.

Özel güvenlik kursu ne kadar sürer? 

 • Silahlı temel eğitim: 2 hafta – 120 Saat
 • Silahlı yenileme eğitim:  1 hafta – 61 Saat
 • Silahsız temel eğitim: 2 hafta – 100 saat
 • Silahsız yenileme eğitim: 1 hafta – 61 saat
 • Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi: 1 hafta – 20 saat

 Sosyal medya mutlaka bizi takip edin. İnstagram (instagram.com/cdguvenlik) sayfamızı görmek ve takip etmek için linke tıklayınız.